Novoročný vinš

Autor: Peter Slivovic | 1.1.2019 o 11:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  168x

Hodiny sa opäť raz posunuli o krôčik ďalej a starý rok je razom preč. Stojíme na prahu nového. Vitaj rok 2019!

Konečne je tu ten deň kedy sa lúčime so starým rokom a sme plní očakávania čo zaujímavé a pekné prinesie rok nový. Je to deň na ktorý sme sa mnohí tešili a ktorého sa niektorí možno aj trochu báli. Je to predsa len čisto -  nových 365 dní z ktorých každý jeden deň v sebe nesie kúsok neznáma a tajomna. Každý deň v sebe nesie zároveň veľa príležitostí zmeniť nadobro naše životy tak, že nič už nikdy nebude také ako predtým. 

Poďme ale pekne poporiadku. Skôr ako si dáme nejaké to novoročné predsavzatie a s prípitkom si poprajeme všetko dobré v Novom roku, by sme sa mohli na chvíľu stíšiť a so starým rokom sa v krátkosti rozlúčiť. Pri tejto príležitosti je vhodné ohliadnuť sa a minulý rok zbilancovať. Zamyslieť sa čo rok priniesol a čo definitívne odvial víchor času preč. Predsa len bol to rok s ktorým sme strávili jedinečných 365 dní. 

Spomínate si ešte na ten pocit keď pod svetlami minuloročného do nepríčetnosti trieskajúceho ohňostroja ste sa plní očakávania tešili na nový rok a dávajúc si predsavzatia ste verili, že bude zas o niečo lepší? Alebo, že lepší budete vy? A bolo to tak? Bol to rok lepší ako ten pred ním alebo bol horší? 

Prežívali ste svoje súkromné úspechy a radosť z nich alebo ste dokonca zažívali životné víťazstva? Rozlúčili ste sa s blížnym ktorý odišiel na Večný odpočinok alebo ste v rodinnom kruhu privítali nejaký ten prírastok? Sprevádzal vás celý rok smútok a samé nešťastie? Verím, že nie a ak áno, môžete si byť celkom istí, že tento rok to bude iné. 

Myslím, že nikto z nás nemôže jednoznačne prehlásiť, že prežil zlé či dobré obdobie. Som presvedčený, že to čo sa na prvý pohľad javí ako vyslovene zlé sa napokon, v inom uhle pohľadu či s odstupom času, môže ukázať ako to najlepšie čo nás v danom období mohlo stretnúť. 

Práve preto vám všetkým do nového roku želám najmä trpezlivosť s tým čo sa môže na prvý pohľad javiť ako neúspech, problém či ťažkosť. Radosť z toho čo sa ukazuje ako úspech a zároveň uvedomenie, že náš život je nám daný pre náš jedinečný vývoj a nie ako odmena či, nedaj Boh, trest. 

Dávajme si predsavzatia, snažme sa byť zas o niečo lepšími aby sme raz, keď budeme bilancovať nie rok, ale čas, ktorý sme mohli nazývať našimi životmi, boli spokojní s tým kam sme sa dostali a čo všetko pochopili či práve naopak nepochopili. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?