Novoročný vinš

Autor: Peter Slivovic | 1.1.2019 o 11:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  123x

Hodiny sa opäť raz posunuli o krôčik ďalej a starý rok je razom preč. Stojíme na prahu nového. Vitaj rok 2019!

Konečne je tu ten deň kedy sa lúčime so starým rokom a sme plní očakávania čo zaujímavé a pekné prinesie rok nový. Je to deň na ktorý sme sa mnohí tešili a ktorého sa niektorí možno aj trochu báli. Je to predsa len čisto -  nových 365 dní z ktorých každý jeden deň v sebe nesie kúsok neznáma a tajomna. Každý deň v sebe nesie zároveň veľa príležitostí zmeniť nadobro naše životy tak, že nič už nikdy nebude také ako predtým. 

Poďme ale pekne poporiadku. Skôr ako si dáme nejaké to novoročné predsavzatie a s prípitkom si poprajeme všetko dobré v Novom roku, by sme sa mohli na chvíľu stíšiť a so starým rokom sa v krátkosti rozlúčiť. Pri tejto príležitosti je vhodné ohliadnuť sa a minulý rok zbilancovať. Zamyslieť sa čo rok priniesol a čo definitívne odvial víchor času preč. Predsa len bol to rok s ktorým sme strávili jedinečných 365 dní. 

Spomínate si ešte na ten pocit keď pod svetlami minuloročného do nepríčetnosti trieskajúceho ohňostroja ste sa plní očakávania tešili na nový rok a dávajúc si predsavzatia ste verili, že bude zas o niečo lepší? Alebo, že lepší budete vy? A bolo to tak? Bol to rok lepší ako ten pred ním alebo bol horší? 

Prežívali ste svoje súkromné úspechy a radosť z nich alebo ste dokonca zažívali životné víťazstva? Rozlúčili ste sa s blížnym ktorý odišiel na Večný odpočinok alebo ste v rodinnom kruhu privítali nejaký ten prírastok? Sprevádzal vás celý rok smútok a samé nešťastie? Verím, že nie a ak áno, môžete si byť celkom istí, že tento rok to bude iné. 

Myslím, že nikto z nás nemôže jednoznačne prehlásiť, že prežil zlé či dobré obdobie. Som presvedčený, že to čo sa na prvý pohľad javí ako vyslovene zlé sa napokon, v inom uhle pohľadu či s odstupom času, môže ukázať ako to najlepšie čo nás v danom období mohlo stretnúť. 

Práve preto vám všetkým do nového roku želám najmä trpezlivosť s tým čo sa môže na prvý pohľad javiť ako neúspech, problém či ťažkosť. Radosť z toho čo sa ukazuje ako úspech a zároveň uvedomenie, že náš život je nám daný pre náš jedinečný vývoj a nie ako odmena či, nedaj Boh, trest. 

Dávajme si predsavzatia, snažme sa byť zas o niečo lepšími aby sme raz, keď budeme bilancovať nie rok, ale čas, ktorý sme mohli nazývať našimi životmi, boli spokojní s tým kam sme sa dostali a čo všetko pochopili či práve naopak nepochopili. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pozrite si, o koľko môže zdražieť elektrina. V domoch si ľudia priplatia výrazne

Konečnú sumu povie Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Píše Samuel Jezný

Jednoduchý svet pochodujúcich proti interrupciám

Väčšina z nás je pro-life a pro-choice zároveň.


Už ste čítali?