Na ceste k sebe

Autor: Peter Slivovic | 21.5.2019 o 15:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Premýšľali ste niekedy nad tým, odkiaľ pochádzaneutíchajúcipocit túžby po šťastíktorý drieme v každom z nás? Odkiaľ pramení neutíchajúca túžbadosiahnuť aprecítiťplnosť sťastia?Možno práve nastal ten správny čas.

Doba v ktorej žijeme je rýchla a uponáhľaná. Vidíme to sami na našich životoch. Náhlime sa do práce, z práce domov, na nákupy a potom hneď z nákupov. Náhlime sa na dovolenky aby sme sa mohli ponáhľať zase späť a svoj život žijeme tak rýchlo, akoby sme sa báli, že nám ho niekto ukradne. Ak sa nám ale podarí získať niekoľko minút či hodín voľného času, znova a znova kamsi upaľujeme len aby sme zabili čas. V takomto prípade aktívne športujeme, snažime sa prekkonávať vlastné či cudzie rekordy, behávame, bicyklujeme, plávame alebo iba hltavo konzumujeme obsah televízie či internetu. Nie, nie, v žiadnom prípade nikoho nekritizujem. Každý si žije svoj život tak ako to považuje za najlepšie a je to iba jeho vec. 

Kam týmto celým smerujem je práve pocit ktorý v tomto uponáhľanom svete ustupuje do úzadia desiatkám rôznych aktivít a akosi celokm poľahky naňho zabúdame. Je to hlas nášho srdca, našej duše, našej pravej podstaty. Nazvite si ho každý ako chcete ale hlavne neignorujte fakt, že tam neustále je. Toto popieranie sa deje často z dôvodov ktoré som už spomenul alebo z takých ktoré tu nechcem rozpisovať. Dôsledky jeho popierania či ignorovania sa potom prejavujú neustále sa navacajúcim pocitom, že “potrebujeme” hoci už máme všetko čo si môžeme kúpiť. 

Každý z nás, hoci mnohí budú tvrdiť, že sa mýlim, vie úplne presne čo potrebuje pre svoje naplnenie a šťastný život. Jedná sa striktne o individuálnu záležitosť ktorá nezávisi od názoru nikoho z ostatných ľudí. 

... Ako na to? 

Je dôležité vylúčiť čo najviac rušivých vplyvov koľko to len je možné, takže odporúčam vybrať sa bez mobilu či inej elektroniky, k rieke, do lesa alebo rovno k rieke v lese. Nájsť si miesto s čo najmenším výskytom ľúdí a potom sa stíšiť sami v sebe. Samozrejme viem, doba je hektická a z každej strany sa na nás rútia povinností a kto má čas na chvíľku ničnerobenia, avšak položte si otázku, čo okrem práve tej chíľky stratím? To čo však môžete získať je ak nie uvedomenie si čo naozaj chceme (potrebujeme) tak aspoň chvíľku uvoľnenia. 

Najlepšie je, a to sa takisto môže stať, ak prídete na to, že žijete presne taký život aký žiť chcete, ste šťastní a každý deň je pre vás nekončiaci zážitok plný žiarivého šťastia. Avšak aj v takomto prípade je fajn na okamih vykročiť zo svojich životov a krátko sa zahĺbať. 

Ak sa vám stíšiť nepodarí, nezúfajte aspoň ste to skúsili a môžete to skúsiť znovu a znovu až ten pocit predsa dostaví. Doprajte si čas a určite na seba nevyvíjajte tlak, pretože nasilu to určite nepôjde. 

Skúsite to? Alebo ste z tých ktorí už žijete taký život aký žiť chcete?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?